ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ BEI CUKRINIO DIABETO RIZIKOS GRUPĖS ASMENŲ SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Europoje. Medikai skaičiuoja, kad dėl širdies ir kraujagyslių ligų mirštama dažniau nei dėl visų vėžio formų kartu paėmus, tai yra 17,5 mln. gyvybių per metus. Manoma, kad 2030 m. šis skaičius gali išaugti iki 23 mln. mirčių per metus.

Cukrinio diabeto paplitimas Lietuvoje yra vienas mažiausių Europoje, tačiau nerimą kelia tai, jog sergančiųjų skaičius kasmet auga. Nors susirgęs cukriniu diabetu žmogus gali gyventi kelerius metus nejausdamas aiškių simptomų, tačiau laikui bėgant, didelis cukraus kiekis kraujyje gali smarkiai pakenkti daugeliui organų sistemų sukeldamas širdies infarktą, insultą, nervų pažeidimus, inkstų funkcijos nepakankamumą, aklumą, impotenciją bei infekcijas, galinčias lemti amputacijas.

Tam, kad butų galima išvengti šių ligų, jų progresavimo ar net mirčių, ypač svarbu vykdyti prevenciją bei skatinti ir motyvuoti gyventojus pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą.

Todėl kviečiame dalyvauti sveikatos stiprinimo programoje „Širdis tau padėkos“. Šios Programos tikslas yra efektyviau stiprinti rizikos grupių asmenų sveikatą:

  • supažindinti šiuos asmenis su širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais
  • išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą.

Programa skirta asmenims, kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika arba, kurie savanoriškai kreipiasi dėl dalyvavimo programoje.

Šios programos metu numatomi šie užsiėmimai:

  • Gydytojo kardiologo paskaita

Širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai ir jų profilaktika, sveikatos rodiklių supratimas

  • Gydytojo dietologo paskaita

Mitybos reikšmė lėtinių neinfekcinių ligų atsiradimui bei profilaktikai

  • Praktiniai sveikatai palankaus maisto gaminimo mokymai
  • Kineziterapeuto paskaita ir praktiniai užsiėmimai

Sveikatinamojo fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikai

  • Gydytojo psichologo paskaita

Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas.

Daugiau informacijos galite rasti ČIA.