1-1
2-1
3-1
4-1
5-1
6-1
7-1
8-1
9-1

Baziniai savižudybių prevencijos mokymai

Bazinių mokymų tikslas – išmokyti savivaldybių gyventojus atpažinti savižudybės rizikos ženklus, tinkamai į juos reaguoti ir suteikti informacijos apie galimą psichologinę pagalbą.

Baziniai mokymai skirti asmenims nuo 16 metų amžiaus.

Bazinių mokymų trukmė – ne mažiau kaip 3 valandos, iš kurių bent 1 valanda yra skiriama praktiniams įgūdžiams formuoti ir tobulinti.

Baziniai mokymai vykdomi ne mažiau kaip 10 asmenų grupei. Grupės sudėtį formuoja instruktorių komanda.

 

Bazinius savižudybės prevencijos mokymus savivaldybės gyventojams organizuoja ir vykdo Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbantys 2 visuomenės sveikatos specialistai, baigę mokymus pagal Sveikatos apsaugos ministerijos suderintą bazinių savižudybių prevencijos instruktorių mokymų programą.

 

Bazinių savižudybių prevencijos mokymų programą sudaro šios temos:

  1. Mitai ir faktai apie savižudybes. Savižudybės rizikos ženklai ir jų atpažinimas.
  2. Ryšio su savižudybės grėsmę patiriančiu asmeniu užmezgimo pagrindai. Emocinės paramos teikimas ir svarba.
  3. Pagalbos teikėjų vaidmuo ir identifikavimas bendruomenėje (vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. liepos 26 d. įsakymu Nr. V-859 „Dėl Pagalbos savižudybės grėsmę patiriantiems, savižudybės krizę išgyvenantiems ir savižudybės krizę išgyvenusiems asmenims teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“). Psichologinės pagalbos galimybės Lietuvoje.
  4. Praktinis situacijų modeliavimas ir įgūdžių formavimas bei tobulinimas: savižudybės rizikos ženklų atpažinimo, ryšio užmezgimo su savižudybės grėsmę patiriančiu asmeniu, ir nukreipimo pagalbai.

 

Daugiau informacijos tel. 8 687 42358  arba el. paštu jaunimas@palangosvsb.lt

 

Veikla organizuojama vadovaujantis  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. spalio 19 d. įsakymu Nr. V-2298 ,,Dėl Savižudybių prevencijos mokymų instruktorių veiklos ir bazinių savižudybių prevencijos mokymų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo”

1-1
2-1
3-1
4-1
5-1
6-1
7-1
8-1
9-1